EWOLUCJA
PREZENTACJI Manifest.htmlManifest.htmlshapeimage_1_link_0shapeimage_1_link_1
 

Pracuje w korporacji, w czym początkowo pomaga mu przyjemny wygląd, otwarty umysł i uprzejmość. Zabiera głos tylko, zapytany o zdanie. Chce zadowolić wszystkich i dąży do doskonałości.

W prezentacjach przyjmuje styl wykładowcy.  

Boi się pokazać inne = swoje oblicze, przez co brakuje mu autentyczności. Szuka rozwiązania nieustannie porównując się do innych, prezentując sztywno z lay-outami firmowymi

i wytycznymi programu PowerPoint. W slajdach bazuje na dużej ilości tekstu, clip-artach, bullet-pointach i ustawianych zdjęciach pięknych ludzi biznesu. (Patrz przykłady poniżej). Z czasem zamiast awansować zostaje odsunięty z własnego stanowiska. Zastępuje go ktoś bardziej utalentowany, kreatywny

i autentyczny. Sumienny Rafał musi się odsunąć choć nie popełnił, żadnego błędu. To właśnie jego problem. Nie popełnił żadnego błędu przez co przestał się rozwijać.


Poniżej kilka przykładów slajdów w „stylu” sumiennego Rafała. (Znajomość języka nie ułatwia szczególnie odbioru tych slajdów).

W pracy nie wszystkim się podoba, bo myśli odwrotnie. Ma mnóstwo pomysłów i dzieli się otwarcie opiniami, dyskutuje. W tym co robi nawiązuje do swoich doświadczeń, umiejętności, wiedzy i pasji. Dzięki temu w prezentacjach jest szczera dla ludzi i przekazu. Publiczność jest dla niej bohaterem prezentacji toteż najpierw liczy się dla niej publiczność potem prezentacja. Często inspiruje, motywuje innych i pociąga do działania. W prezentacjach wykorzystuje też humor - bywa, że absurdalny. Niejednokrotnie wzbudza skrajne emocje. Jest odważna i popełnia wiele błędów dzięki, którym się szybko rozwija. Z czasem zdobywa silną pozycję zawodową. Pozostaje jednak niezmiennie skromna za co jest jeszcze bardziej ceniona.

                                              MANIFEST            KIM JEST PARTYZANT?            BLOG            SZKOLENIA            O AUTORCE            KONTAKT

Partyzant prezentacji

Kim jest

Teraz przyjrzymy się

PRZEWROTNEJ PATRYCJI

Oto SUMIENNY RAFAŁ

ZAPISZ SIĘ NA

Oto te same kwestie zaprezentowane w stylu przewrotnej Patrycji: